Do města či na vesnici? – druhá část

Navážeme na první část článku a porovnáme si život ve městě a na vesnici více.

Co je „zdravější“?

Na vesnici, jak je víceméně jasné, je mnohem čistší ovzduší. Nejenom, že máte všude kolem pole, louky, lesy a další zeleň, ale nedochází ani k přílišnému znečišťování dnešní technikou, např. auty. Ano, co by byla dneska vesnice bez traktorů, kombajnů, či motorovek? Velká spousta lidí má na vesnicích všechnu tuhle techniku a mnohdy i spoustu další.

To zkrátka k vesnici paří – dost lidí žijících na vesnicích vlastní i les …třeba jenom nějakou menší část, ale už i to jim z části zajišťuje topení na zimu – a jak jinak si pro to dřevo do lesa dojet a zpracovat ho, než za pomoci traktoru a motorovky? A věřte, že tohle bude děti bavit mnohem více …už jenom to sledovat – samozřejmě ale převážně ty děti, kteří v tom vyrůstají od malička – pokud je dítě zvyklé žít už třeba 5 let ve městě, jenom hodně těžko si navykne na běžný chod vesnice. A pobyt v lese už je sám o sobě velmi zdravý …tak proč nedělat i takovou práci, která zároveň prospívá Vašemu zdraví? Nejenom, že se Vám mnohem lépe dýchá, ale jak je známo, i pohyb je zdravý pro lidské tělo.

Namísto toho život ve městě může být někdy velmi obtížný …auta na ulicích se takřka nezastaví, max. na pár hodin v noci, jinak ale jezdí a vypouštějí do ovzduší škodlivé látky. Plusem pobytu ve městě však může být, pokud trpíte Vy, nebo Vaše dítě/děti alergiemi – v takových případech je pro Vás či pro Vaše děti pobyt na vesnici „smrtící“ – samozřejmě nesmíme brát toto slovo doslova, ale spíš tak, že život alergika na vesnici je velmi, velmi obtížný – na jaře a v létě, když všechno kvete a pil se nese vzduchem snad pořád, lehko ho vdechnete a už kýcháte, spustí se Vám alergická rýma a „je vymalováno“.

Mnohé přejdou alergické reakce hned, jakmile se dostanou z dosahu alergenu, ale jsou i tací, kterým trvá několik hodin, někdy klidně i dní, než jim alergie opět ustoupí. Nehledě na různé exémy či vyrážky, které jsou ve většině případů rozhodně záležitostí na více dnů …

Závěrem

Pokud Vám jde skutečně o zdraví Vašeho dítěte, ale i o Vaše, rozhodně Vám doporučuji bydlet na vesnici – mnozí z Vás, kteří jste třeba na vyšších pozicích (např. manažeři) a nemáte čas ani chuť se starat o chalupu, doporučuji, investovat do svého bydlení na vesnici klidně i o něco více a zařídit si ho tak, aby nebylo na údržbu náročné – max. posekáte trávník.

Další velkou výhodou také je, že na zahradě lze mít bazén – krytý i nekrytý – a kdo si po náročné práci rád neodpočine v bazénu, třeba na nafukovací matračce s drinkem v ruce? A jsem si jist, e bazén vřele uvítají i Vaše děti.