Kde hledat bydlení pro Moravskoslezský kraj? Internet!

Autor obrázku: epSos .de

Hledání bydlení je v dnešní době o mnoho jednodušší, než tomu bylo kdy předtím. Žádné obcházení domů, hledání inzerce v novinách nebo prosby na bytovém družstvu. Dnes si můžeme kdykoliv v klidu našeho domova projít nepřeberné množství nabídek. Jak? No přece na internetu!

S realitní kanceláří nebo bez?

Ať budete hledat byty v Karviné nebo Frýdku-Místku, máme dvě možnosti sjednání konkrétní smlouvy. Můžeme si tedy nechat pomoct od realitní kanceláře nebo to zvládneme svépomocí. Samozřejmě, že obě varianty mají své výhody a nevýhody.

Pomocí realitní kanceláře si ušetříme veškeré formality. Nemusíme se zabývat tvorbou smlouvy, vše je řádně ošetřeno. Po právnické stránce ideální. Spolu s majitelem nebo jen zástupcem realitní kanceláře navštívíte byt či danou nemovitost a následné uzavření smlouvy probíhá opět za dozoru kanceláře. Máte ušetřeno maximální množství času, nemusíte nic pracně organizovat. Jedinou nevýhodou je ale provize. Realitní kanceláře to samozřejmě nedělají zadarmo. Vezmou si provizi a leckdy je docela vysoká. Je nasnadě, jestli ušetřit čas nebo raději peníze.

Svépomocí levněji

Bydlení v Moravskoslezském kraji, to jsou převážně města s paneláky. Není na nich rozhodně nic špatného, v současné době jsou často velmi pěkně rekonstruovány a bydlení je to příjemné a pohodlné. Když tedy budeme hledat bydlení a to konkrétně například byty Frýdek-Místek či třeba Ostrava, pravděpodobně se dostaneme na specializované internetové inzertní stránky.

Pro neznalé je třeba objasnit. Inzertní internetové stránky fungují na stejném principu jako inzeráty v novinách. Tedy máme možnost zde inzerovat, ale i poptávat. Lidé sem mohou vkládat například nabídky na bydlení nebo prodej jiné nemovitosti. Vy se s daným člověkem zkontaktujete a následně vše vyřídíte.

Vše je rychlé a většinou zdarma. Jedinou nevýhodou však může být to, že pokud si člověk nedá pozor, může doslova naletět. Je proto vhodné si s sebou brát svědka, a pokud nevypadá člověk solidně a jednání se vám nezdá, raději odstupte. Pokud se však, ale vše vydaří, máte vše zdarma bez jakékoliv provize pro realitní kancelář.