Autor obrázku: marc falardeau

Nenechavci se stále snaží získat to, co jim nepatří. A zkouší to za každou cenu. A může to být obyčejný kbelík na zahradě, dále zelenina a ovoce, konče třeba vloupáním. Proto je nutné svůj majetek chránit. A ideálním pomocníkem tak může být i obyčejné pletivo.

Podle konkrétní funkce

Není pletivo, jako pletivo a tak i mezi těmito produkty nalezneme mnoho variant. Je třeba si uvědomit, že bychom jej měli vybírat právě podle konkrétní funkce. Pletiva se totiž liší svým provedením, například je to síla jednotlivých pletených svazků, velikost ok, anebo i barva či jiné specifické vlastnosti. Samozřejmě, že se od toho odvíjí i samotná cena.

Konkrétním zástupcem tak může být například pletivo poplastované. To je vhodné na použití jako oplocení zahrad, dále jej lze použít i jako oplocení pro domácí zvířata či můžeme používat na oplocení zahrad.

Oplocení pozemků

Máte-li pozemek, zahradu nebo jenom přemýšlíte o oplocení objektu či novém plotu celkově, může být pletivo PVC dobrou variantou. Jedná se o nejjednodušší řešení, které je i velmi časově výhodné. Plot není třeba složitě sestavovat, je velmi lehký a přesto efektivní. Výhodou pletiva je i jeho minimální údržba. Není třeba se o plot starat, přetírat jej a náročně obnovovat původní nátěr.

V případě plotu, kde je základem poplastované pletivo, je údržba opravdu nulová. Výhodou je možnost zvolit si i libovolnou barvu.

Nákup

Pletiva nejčastěji nakupujeme ve specializovaných prodejnách nebo i ve stavebninách. Přestože jsou v současné době například klasická železářství na ústupu, lze stále využít i je. Vhodné jsou i hobby markety.

Zajímavou variantou je pak nakupování po internetu. Díky obrovské konkurenci lze zakoupit plot za opravdu výhodnou cenu. Ušetříte i čas díky pohodlnému výběru z domova, ale i peníze díky nízké ceně. Pletiva vám prodejce dopraví pomocí pošty nebo kurýra až domu. Na internetu lze ale najít i nabídky, které v klasickém prodeji nejsou.