Známé i neznámé vinylové podlahy

Volba podlahové krytiny je pro většinu z nás poměrně složitá. Hledáme pochopitelně materiál, který bude originální, vydrží dlouhou dobu a podlaha nebude nijak drasticky drahá. Výbornou volbou je jeden z nejnovějších typů podlahových krytin, který představují vinylové podlahy. Ty nabízejí celou řadu velkých výhod, díky nimž se stávají stále více oblíbenými a používanými. Jaké jsou tedy základní výhody vinylové podlahy?

Spolehněte se na maximální odolnost

Jste-li přesvědčeni o tom, že potřebuje co nejodolnější podlahu, pak je volba vinylové podlahy nasnadě a určitě se na ni budete moci spolehnout. Máte-li doma zvířecí mazlíčky, pak je vinyl jasnou jedničkou. Poškrábání u tohoto povrchu v podstatě nehrozí. Bát se tedy nemusíte ani drápků kočky, ani pádu vidličky anebo jiného ostřejšího předmětu. Vynikající je u vinylových podlah i to, že jsou vodotěsné. Pokud se vám na tuto podlahu vylije nějaká tekutina, určitě nemusíte smutnit. Vinyl není dřevo, které se při vyšší vlhkosti může lehce poškodit.

Vinyl ocení i alergici

Vinylové podlahy jsou typické také antistatickými vlastnostmi, takže jsou optimální variantou do domácností, v nichž žijí alergici. Prach se na těchto podlahách drží mnohem méně. Povrch je strukturovaný, takže nebude problém ani tehdy, když se budete po podlaze pohybovat naboso či v ponožkách, aniž byste se museli bát lehkého uklouznutí.

Ideální pro podlahové vytápění

Uvažujete-li o podlahovém vytápění vaší domácnosti, máte s vinylovými podlahami skvělé předpoklady. Tepelně-izolační vlastnosti podlahových podlah jsou výborné pro to, aby mohly pokrývat plochu, pod níž jsou umístěny trubky podlahového vytápění. Od vinylové podlahy jde ostatně teplo už jen samo o sobě. Podlahové vytápění tomuto ještě napomůže a vy se budete cítit skvěle doma i v zimním období. Vinylové podlahy jsou schopny navíc izolovat hluk.

Pohodlná a rychlá pokládka

Vinylová podlaha se pokládá na povrch, který je nezbytné vystěrkovat. Musí být především maximálně rovný a zbavený všech nečistot. Ty by pak mohly zamezit hezkému a rovnému vzhledu podlahy. Pod vinylovou krytinu není nutné dávat žádné podkladové podložky, jako je tomu u laminátových anebo jiných podlah, což představuje další úsporu.