Kovový zahradní nábytek

Mnoho lidí si rádo posedí venku, obzvláště když je krásně. Pořiďte si kvalitní zahradní nábytek a nebuďte schováni uvnitř.

Jak vybrat správný zahradní nábytek?

Autor obrázku: Crinklecrankle.com

Na zahradu musíme vybrat takový nábytek, který bude praktický a zároveň dlouho vydrží. Dřevěný nábytek vypadá velmi pěkně a na venkovní prostředí se hodí, protože vypadá v souladu s přírodou. Na druhou stranu ale špatně odolává povětrnostním podmínkám, takže abyste ho měli pořád pěkně zachovalý, tak se o něj musíte starat – musíte jej odnášet někam dovnitř, kde na něj pršet nebude, natírat ho a podobně.

Plastový nábytek je sice odolnější, ale stále je tu to, že se o něj musíte starat, aby vám ho třeba neodnesl vítr anebo aby nepraskl. Navíc plastový nábytek působí velmi levně a neelegantně. To naopak nehrozí u kovového nábytku a proto je velmi dobrou volbou pro zkrášelní i využití právě pro vaši zahradu.

V čem spočívají výhody kovového nábytku?

Zahradní kovový nábytek je velmi odolný vůči počasí, takže ho nemusíte schovávat při každém letním deštíků. A ani se nemusíte obávat, že vám je unese vítr či to, že by pod vámi mohl nábytek prasknout. Navíc má kovový nábytek několik variací. Můžete si vybrat „obyčejný nábytek“, ale také může mít ozdobné vzory, takže si můžete dopřávat posezení jako na zámku.

Proč někteří kovový nábytek odmítají?

Některým lidem se zdá zahradní kovový nábytek nepohodlný, protože kov je tvrdý a někteří tvrdí, že je tlačí. Ale na obranu – i dřevo není měkké. Navíc můžete si pořídit různé kombinace, kdy je kovový nábytek doplněn dřevěnými sedly anebo polstrováním a podobně. Samozřejmě, že nejlepší je mít sedačku úplně kovovou, abychom se vyhnuli nějaké úpravě, a tak je lepší si pořídit na sedadla nějaké látkové, vycpané podsedáky. Investice do kovového nábytku je zcela jistě výhodná, protože takový nábytek vám vydrží napořád.

Jaký nábytek se na zahradu pořizuje?

Slovo nábytek má široký význam, ale pokud mluvíme o zahradním nábytku, tak jde nejčastěji o židle, lehátky a stoly. Nebo někdy o jednoduché altánky. Málokdy se najde někdo, kdo by si na zahradu pořizoval nějakou sestavu skříní, ale někdy se hodí nějaké malé skříňka do rohu altánku, nebo venkovní kuchyně, kde si schováte kelímky a různé věci, které se při posezení na zahradě hodí. To vše nabídne právě kovový nábytek.