By: Jerry Daykin

Jak ji tedy navrhnout tak, aby jednak vyhověla esteticky a stylově vašemu vkusu a ještě jste dokázali zachovat genus loci?

Malé prostory vyžadují důkladé promýšlení

Pokud chcete vybudovat pohodlně místečko, kde byste se cítili pohodlně a nemáte na to příliš mnoho prostoru, pak musíte všechno vymyslet do detailů, aby každá věc hezky splňovala své estetické i praktické opodstatnění. O perfektní realizaci se vám postará firma zabývající se realizací koupelen.

Když chcete změnu udělat svépomocí…

… odstraňte všechny staré a ošklivé předměty z původní koupelny. Nemilosrdně je vyházejte. Zbyly jenom staré obklady? Je potřeba je taky vyměnit. Je to sice špinavá práce, ale vyplatí se ji nevynechat, protože pak by nám naši novou koupelnu mohly hezky ošklivit a nakonec bychom dospěli do toho bodu, který by nám diktovat jejich odstranění ve prospěch nových obkladů.

Také okýnka, která bývala malá, můžeme vyměnit za jiné, které bude energeticky přínosnější a bude splňovat lepší technické parametry.

Pokud máte sprchový kout, pak je vhodná hydroizolační stěrka, kterou dáme až ke stropu. Na takový podklad se klidně mohou nalepit obklady. Můžete volit mozaiku, která je moderní a velmi hezká, pokud volíte barvy, měly by korespondovat s okolím, takže je vhodná například zelenkavá a bílá barva. Působí svěžím dojmem a dodává nám hodně pozitivní energie. Pak se nám koupelna otevře v originální a jedinečný prostor.

Hezká je i malá nika ve sprchovém koutě, která se zde objevila při přizdění celé stěny. Je vhodné zařídit sprchový kout, protože si to doba žádá a voda odchází odtokovým kanálkem. Můžeme dát ruční závěsnou sprchu, ale i hlavovou sprchu, která je u stropu, aby na nás padala z výšky. Samozřejmě musí být i rozvody vedené pod sádrokartonem k našim sprchám a baterie jsou samozřejmě skryté, protože tak vypadají lépe.

A tak máme koupelnu, která je i funkční i moderní a svým stylem se hezky hodí a zapadá do staré zástavby, kterou tak neruší, ale je působivým a originálním prostorem, který přidává prostoru nevšednosti.