By: Sarah Reid

Domy na klíč je slovní spojení, které slyšíme z každé strany. Slyšíme o velkých výhodách, když si necháme postavit tento druh stavby. Proč ale nastal takový rozruch okolo těchto staveb? Je to především pro jejich snadné získání a výstavbu. Domy na klíč představují pro osoby pořizující si vlastní bydlení velké zjednodušení.

Bez velkých potíží, snadno, lehce, rychle!

Domy na klíč jsou řešením právě pro ty, kteří nechtějí mít s realizací a stavbou domu žádné starosti. Stavba domů na klíč tak zjednoduší situaci těm vlastníkům, kteří mají málo času či fantazie. Vyřízení projektu domu, jednání s úřady a samotnou stavbusi tak mohou objednat přímo u specializované firmy. Firma zabývající se výstavbou domů na klíč zařídí vše potřebné. Lidé, jsou tak bez starostí.

Ovšem před stavbou je vhodné zjistit si základní informace. Především zjistit si u firmy, co si představuje pod pojmem domy na klíč. Tímto krokem se vyvarujeme následného řešení komplikované situace. Často se totiž stává, že klienti mají jinou představu o významu slovního spojení, než je představa firmy. Již při první schůzce se zeptejte na definici tohoto pojmu firmou.

V případě, že je s firmou ujasněná představa o tom, co domy na klíč obnášejí, je možné domluvit se na provedení stavby. Většina firem má ve své nabídce různé typy těchto příbytků. Takže se podíváme do katalogu a vybereme dům na klíč. Poté s námi sepíšou ve firmě projekt stavby..

Bez sepsání projektu není dobré nechat si dům postavit. Právě v projektu bude klientovi představena architektonická studie, která mu co nejnázorněji přiblíží dispoziční, kompoziční a barevné řešení. Projekt bude obsahovat i technickou stránku věci. Podle tohoto projektu bude na základě povolení stavebního úřadu dům postaven.

Není jen tak, nechat si postavit domy na klíč. Velká pozornost se musí věnovat i cenám za stavbu. Firmy totiž často využívají laciné triky pro získání zákazníků. Sehnat opravdu kvalitní firmu chce věnovat se hledání dostatek času.