Výměna starých oken je jedním z nejvyužívanějších způsobů snížení tepelných ztrát rodinných domů i bytových jednotek. Výhody této investice jsou ve vysoké účinnosti a rychlé návratnosti financí. Při zateplení fasády je například návratnost investice několik desetiletí. U výměny oken ale pár let. Ačkoli se na trhu začínají stále více prosazovat okna dřevěná a hliníková, jednoznačně nejvyužívanější jsou stále plastová okna. Důvodů je hned několik. V následujícím článku si nejprve představíme základní výhody plastových oken a popíšeme si, jak by měl probíhat jejich výběr.

Popis základních předností plastových oken

Plastová okna mají oproti ostatním druhům hned několik předností. Výhody plastových oken spočívají především ve vyrovnaném poměru ceny a kvality. Plastová okna jsou nejlevnějším druhem oken, ale v tepelně-izolačních vlastnostech za okny z jiných materiálů rozhodně nezaostávají. Mohou být využita i pro nízkoenergetické a pasivní bydlení, pro rekonstrukce i novostavby. Pokud bychom porovnávali plastová a hliníková okna se stejnými tepelně-izolačními parametry, budou plastová okna až několikrát levnější. Díky tomu je i rychlejší návratnost investice, která je jedním z hlavních kritérií při výběru. V oblasti odolnosti materiálu proti poškození sice dosahuje hliník a masivní dřevo větší odolnosti než plast, ale i tak splňují plastová okna veškerá kritéria pro moderní stavebnictví. Myslete ale i na to, že s výměnou oken můžete sice zamezit tepelným ztrátám, ale také cirkulaci vzduchu. Jaká rizika to přináší, se můžete dozvědět zde.

domrea_oknoplastik_01

Jak vybrat tu správnou firmu?

Správný výběr firmy, která okna vyrobí, je základním předpokladem spokojenosti s novými plastovými okny. V současnosti jen na našem trhu figuruje hned několik desítek společností, které se výrobou plastových oken zabývají.  Některé firmy mají jen lokální zaměření, jiné se specializují na oblast celé České republiky. Výroba oken u jednotlivých výrobců probíhá vždy jinak a také z odlišných materiálů. Právě kvalita vstupních materiálů a vyspělost technologie výroby nejvíce určují kvalitu oken a tedy i kvalitu výrobců oken.

Zjistěte si, jak probíhá výroba

Pokud nechcete kupovat pomyslné zajíce v pytli, ale máte zájem o kvalitní plastová okna, zjistěte si o výrobci maximální dostupné informace. Hlavně ty, které se týkají samotného procesu výroby. Kvalitní a osvědčení výrobci na svých internetových stránkách mají vždy uveřejněné informace, jak a z čeho probíhá výroba. Důležitá je především kvalita okenních rámů. Zjistěte si, od koho nakupuje výrobce plastové profily a jakou mají kvalitu. Také je vhodné vědět, jakými technologiemi jsou okna vyráběna. Moderní postupy využívají k výrobě oken špičkové CNC stroje, které zajistí maximálně přesnou výrobu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Rozhoduje i nabídka služeb

U výrobců plastových oken rozhoduje i to, jak kvalitní nabízí firma služby. Jednou z nejvyhledávanějších je pro plastová okna ceník a rozměry přímo na internetových stránkách. Zájemci si tak mohou předběžně spočítat, na kolik je přibližně vyjde cena oken. Častou službou u výrobců je také zaměření oken se zpracováním cenové nabídky zdarma. Firmy by měly nabízet i odbornou montáž a dopravu zdarma.

Pokud chcete právě výše popsané služby za své peníze dostat, obraťte se na specialistu v oboru, českou společnost Oknoplastik. Výrobou oken se zabývá již déle jak 20 let a tak vám může nabídnout servis a služby špičkové kvality!