By: Brian Snelson

Pokud se chystáte letos koupat ve svém vlastním bazénu na zahradě a nechce se vám chodit mezi lidi na koupaliště, tak byste s jeho pořízením rozhodně neměli otálet. Vyrazte k prodejci bazénů a bazénové techniky.

Druhů, ze kterých si můžete vybrat, je celá řada. Jsou to jednak bazény nadzemní, potom jsou to bazény zapuštěné, ale i nafukovací. Velmi dobrou a praktickou věcí je zastřešení bazénů. Oblíbenými se staly nyní také vířivky, které neslouží k plavání, ale k příjemné relaxaci.

Nadzemní bazény

Koupit se dají bazény nadzemní nebo kombinované a to jsou takové, které jednak můžete zasadit do země, nebo je mít nad zemí. Výhodou toho, že je bazén nad zemí je to, že není třeba provádět žádné výkopy, ale bazén jednoduše postavíte tam, kam budete chtít, bez dalších stavebních úprav.

Vybrat si můžete jak bazény kruhové, tak bazény oválné a to samozřejmě s různou šířkou i délkou. Pokud budete chtít mít bazén nadzemní, tak je třeba pořídit si i schůdky, které u bazénu zabudovaného do země nejsou až tak potřebné. Samozřejmě ale, že zapuštěné bazény jsou praktičtější a vypadají lépe i z estetického hlediska a proto je-li to možné, tak si lidé raději volí tuto variantu.

Zapuštěné bazény

Zapuštěné bazény jsou stále populárnějšími a staly se doslova žádaným artiklem. Mají celou řadu předností, oproti jiným typům. Hodí se do prostoru jakékoliv zahrady, ale vhodné jsou i do interiéru. Proto je můžete užívat jak venku, tak třeba i v zimní zahradě nebo je můžete mít uvnitř.

Zapuštěné bazény se dále dělí na keramické, design-kompozitní, kompozitní, bazény sklolaminátové a bazény fóliové. K venkovním bazénům je vhodné i zastřešení, které zde udrží teplou vodu, teplo, čisto a ochrání vás i před deštěm a větrem.