By: rallie madison

Pomocí zrcadel se dá opticky zvětšit interiér, to už je nám známo celkem dlouho, proto pokud chcete větší místnost, je třeba ji jednak prosvětlit a pak použít velká zrcadla. Jde o obyčejnou věc, ale s prostorem dokážou udělat vyloženě zázraky.

Pořiďte si originální zrcadlo

Dnes můžete mít prakticky jakékoliv, například zrcadlo s kovovým rámem, dřevěným rámem, kulaté, hranaté, zrcadlo rozložené do více kusů, ze kterého si pak můžete udělat libovolnou mozaiku. Nápadů v hlavě můžete mít miliony a zcela jistě nebude těžké je zrealizovat, protože koupit, nebo vyrobit si zrcadlo na míru, není vůbec složité. Oslovit můžete takřka kterékoliv sklenářství.

Pokud nechcete mít na stěnách pouze zrcadla, abyste interiér zvětšili, pak si pořiďte zrcadlový nábytek. Zrcadlovou skříní například zabijete dvě mouchy jednou ranou. Hlavně proto, že budete moci mít zrcadlo po celé délce skříně. Jednak je to praktické, a pak vám tento fakt výrazně zvětší místnost.

Pokud chcete mít prostor větší, než skutečně je, pak vybírejte nábytek a barvy ve světlých barvách. Samozřejmě, že pár doplňků, které chcete zvýraznit, můžete mít tmavší, ale nesmí jich být mnoho. Vévodit by měla místnosti hlavně barva bílá, nebo světlá. Nedávejte do místnosti příliš mnoho závěsů, protože ty budou stínit a místnost udělají zbytečně tmavší.

Ze zrcadel můžete klidně vytvořit i dveře, na které si je nalepíte. Praktické to je v případě, že máte úzkou chodbu a chcete mít například zrcadlo takové, abyste se viděli od hlavy k patě při odchodu z domu. Na dveřích pak zrcadlo vypadá jednak zajímavě a pak víte přesně, co máte na sobě při odchodu a jak k sobě věci vzájemně ladí a to od bot až po čepici. Navíc pokud je chodba úzká, nebo malá, tak i tady si opticky místnost zvětšíte.

To samé pak platí o koupelně. Tam zrcadla najdou také své uplatnění a přitom vaší koupelnu opticky zvětší.