By: Steven Depolo

Máte dojem, že vaše výdaje za plyn jsou stále příliš vysoké a hledáte možnosti, jak je snížit? Máte k tomu několik možností, ideální je kombinovat je mezi sebou a vědět, že levněji již to nejde. Co všechno udělat pro to, aby byly vaše faktury nižší?

Nenechte ze sebe „tahat“ zbytečně mnoho financí

Dodavatelé plynu se stále přebíhají, kdo nabídne nejnižší cenu, na jak dlouhou dobu, za jakých podmínek… Dobré proto je sledovat před podpisem smlouvy podrobně smluvní podmínky, abyste se později nedozvěděli, že budete-li chtít přejít jinam, čeká vás velké penále, nebo že je vaše cena stanovena např. na dva roky a bude stejná i v případě, že cena plynu bude ve skutečnosti klesat. Záludností bývá ale v podmínkách více…

Dobrým způsobem, jak se rozhodnout pro nejlepšího dodavatele plynu je využít praktického pomocníka, který je vám k dispozici stále a on-line. Je jím kalkulačka energie. Porozumíte jí během chvilky, ať už jste technický typ, nebo ne.

Co budete muset vyplnit

Do kalkulačky energie vyplníte pouze základní informace, které jsou vám známé – jste domácnost nebo firma, ve kterém kraji žijete, kdo je váš dodavatel, zda znáte nebo neznáte roční spotřebu, jaká je velikost bydlení, k čemu energii využíváte, chcete-li zobrazit i neveřejné nabídky a vaše telefonní číslo. Pak už jen kliknete na buton Srovnat ceny plynu a zobrazí se vám nejvýhodnější dodavatelé energie ve vašem okolí.

Srovnání cen plynu využívá neuvěřitelné množství klientů. Není se čemu divit. Díky němu totiž můžete ušetřit i desítky tisíc ročně, zvláště pokud plynem topíte, vaříte i ohříváte vodu.

Nečekejte víc a neplaťte zbytečně mnoho, začít šetřit na plynu můžete již během pár dnů. Uvidíte, že budete spokojeni a uspořené peníze investujete do bydlení, zábavy či jak uznáte za vhodné.