martaposemuckel / Pixabay

V současné době nabízí rychlé nebankovní půjčky přes 50 tisíc institucí. Jedná se o úvěry, které může získat de facto každý. Nejsou totiž vázány tak přísnými podmínkami, jako je tomu u klasických bankovních půjček. Navíc rychlé půjčky fungují i jako záchrana, pokud se dostanete do finanční tísně a potřebujete nemilou situaci vyřešit. Jak přesně rychlé půjčky fungují, na co je vhodné je použít, čemu je třeba věnovat pozornost a kde získat opravdu výhodný úvěr?

Peníze je možné získat snadno, ale…

Rychlé půjčky byly stvořeny k tomu účelu, aby pomohly řešit nenadálou finanční tíseň. Jejich výhodou je, že je možné si půjčit i menší obnos peněž (třeba jen 500Kč), a to velmi snadno. Ve většině případů stačí vyplnit online formulář, počkat na schválení (to je možné i do několika minut) a peníze vám přijdou na účet. U půjčky si sami volíte částku a dobu splatnosti. Ta je velmi krátká – obvykle 7 až 30 dní. Dejte si tedy dobrý pozor na to, zda budete schopni částku včas vrátit. V opačném případě hrozí vysoké sankce.

Pro koho jsou určeny a kdy je vhodné si půjčit?

Velkou výhodou má rychlá půjčka v tom, že je dostupná opravdu pro každého. Někdy není třeba dokazovat příjem, mít ručitele ani udávat zástavu. Půjčit si tedy mohou i nezaměstnaní, senioři, maminky na mateřské, studenti apod.

Důležité je si dobře rozmyslet, zda peníze skutečně potřebujete či nikoliv. Rychlé půjčky je vhodné využít například při finanční tísni před výplatou, na zaplacení nečekaných výdajů jako jsou vyšší účty za telefon, nákup nového spotřebiče apod., méně vhodné je jejím prostřednictvím financovat věci, které „nepotřebujete“ jako je dovolená apod. Vše je ale na vašem uvážení.

Kde opravdu výhodně?

Jestliže si tento typ úvěru chcete vzít, musíte dobře vědět, od koho si půjčujete. Některé společnosti nejednají fér a díky tomu byste se mohli dostat do potíží. Projděte si proto například online blacklisty nedůvěryhodných poskytovatelů.

TIP: Rychlá půjčka ihned je výhodná například u společnosti JK Financial s.r.o. Sjednat ji lze na finpujcka24.cz. Nabízí půjčky 1000 až 8000 Kč se splatností až 35 dní a vyřízením do 60 minut!