Velké procento obyvatel naší republiky je stále ohledně pojištění domácnosti poněkud skeptické. Musíme si ale uvědomit, že do domácnosti každý z nás investuje nemalé finanční prostředky, které mnohdy dosáhnou i částky několika set tisíc korun. Automobil si také pojistíte, i když je jeho hodnota nižší. Pojištění domácnosti je jistotou, ať už se stane cokoliv.

pojisteni-domacnosti-06Co všechno zahrnuje pojištění domácnosti

Vždy záleží na konkrétním druhu pojištění domácnosti od různých společností. Opravdu kvalitní pojištění by ale mělo pojistit veškeré vybavení v interiéru domu a bytu, včetně garáží nebo sklepů. Pojistíte tedy najednou veškerou elektroniku v interiéru, nábytek, cennosti a další vybavení domácnosti jako například dekorační předměty. Součástí pojištění je automaticky i vybavení sklepů nebo garáží.

Čtěte dále: Pojištění majetku

Kdy pojištění kryje rizika

Velkým důvodem k obavám z pojištění je také strach z toho, že pojišťovny nepokryjí náklady nebo neuznají pojistnou událost. Jaká rizika by mělo krýt opravdu kvalitní pojištění domácnosti? Jedná se především o rizika poškození vybavení následkem požáru, výbuchu, zásahu bleskem nebo poškození kouřem. Dále také následky venkovních vlivů, jako je sníh, vichřice, krupobití nebo vítr. Pojištění by mělo krýt i následky přepětí v elektrické síti, pády stromů, sesuvy půdy, náraz vozidla a letadla, nadzvukovou vlnu a samozřejmě odcizení.

Info: Statistický přehled mj. odcizení majetku na území ČR v jednotlivých letech

Nikam nechoďte a sjednávejte online

Velkou výhodou současnosti také je, že pro sjednání pojištění nemusíte nikam chodit a čekat dlouhé fronty. Lze totiž sjednat také pojištění domácnosti online přímo z pohodlí vašeho domova. Na internetu si můžete nejprve nezávazně zjistit, kolik vás bude celé pojištění stát. K tomu slouží kalkulačka pojištění domácnosti. Stačí jen vyplnit potřebné údaje o vaší domácnosti.