gerflor flooring 81413Při výběru podlahy do místností určených pro odpočinek a relax je třeba zohlednit několik faktorů. Mezi ty nejdůležitější patří odolnost vůči opotřebení, snadná údržba, vzhled či volba tvrdosti materiálu. Důležité je samozřejmě vzít v potaz také místnost, kam podlahu vybíráte.

Vhodné podlahy do odpočinkových místností

Pokud hledáte podlahu do místností určených pro odpočinek (např. podlahy do ložnice), pak u nich nemusíte klást takový důraz na požadavky, neboť ložnice nebývá tolik zatěžovaná. Avšak na některých faktorech by vám mělo záležet. Konkrétně na:

  • teplo od nohou – ráno bývá člověk citlivý vůči teplotním i zvukovým jevům, proto je důležité do ložnice použít takovou podlahovou krytinu, která je dostatečně teplá a tedy příjemná pro bosé nohy
  • bezprašnost – jelikož v ložnici trávíme 1/3 našeho života, velice záleží na prostředí, ve kterém usínáte (zejména u alergiků, pro které je kvalita vzduchu opravdu zásadní), na tom se podílí volba podlahy, takže doporučujeme vybírat mezi podlahami, které mají bezproblémovou údržbu

Koberce

Mnoho lidí do ložnic volí koberec. V dnešní době jsou totiž k dispozici celoplošné koberce, které jsou vyrobeny z dokonalejších materiálů a výrobních technologií. Možnou nevýhodou může být zadržování prachu, avšak to se dnes dá vyřešit kvalitním kobercem.

Vinylové podlahy

Ideální podlahovou krytinou do ložnice je vinylová podlaha, která je vyrobena z polyvinylchloridu. Jedná se o uměle vytvořený materiál, který dokáže napodobit vzhled mnoha přírodních materiálů – od dřeva přes kámen až po ocel. Mezi její příznivé vlastnosti patří snadná údržba, příznivá cena, odolnost a dlouhá životnost.

Vhodné podlahy do dětského pokoje

Při výběru vhodné podlahy do dětského pokoje byste měli klást jiné nároky. Jelikož vybíráte podlahu do pokoje, kde se vyskytují děti, důležité jsou následující faktory:

  • pěkný a teplý materiál
  • praktičnost
  • lehká údržba
  • odolnost

Pokud máte doma malé dítě, je dobré si uvědomit, že dítě tráví při hraní většinu času na zemi. Nejdůležitější je tedy hřejivost podlahy. Kvůli tomu mnoho rodičů volí koberec, který je díky svým vlastnostem příjemně teplý a dostupný v mnoha barevných kombinacích a vzorech. Dnešní koberce už nepatří mezi krytiny, které jsou špatné na údržbu a zadržující prach.

Kromě koberce v posledních letech získává na oblíbenosti vinylová podlaha, která je ideální nejen do ložnice, ale díky svým vlastnostem také do dětského pokojíčku. Vinyl se totiž vyznačuje dobrý teplotním vjemem, velmi snadnou údržbou, vysokou kvalitou i odolností proti rozlití, mechanickému poškození, skvrnám atd.

Ať už zvolíte jakoukoliv podlahovou krytinu do ložnice a dětského pokoje, doporučujeme řídit se nejdůležitějšími faktory, vzhledem místnosti a vaším pocitem. Jen tak vyberete ideální podlahu, která bude nejen praktická, ale zároveň bude spolu s nábytkem dobře vypadat.