Kdysi bylo naprosto běžné, že v každé místnosti byly koberce, protože zpříjemnili nejen atmosféru, ale také pobyt v místnosti, protože díky kobercům vás podlaha nestyděla, avšak dnes už nejsou koberce takovým hitem.

Vyměňte koberec!

Přestože kdysi jsme byli zvyklí mít koberce v téměř každé místnosti, dnes je lepší vyměnit je za krásnější a praktičtější materiály. Když zvolíte dřevo, laminát, vinyl či kachle, vždy uděláte dobře, protože na rozdíl od koberců se tyto materiály lépe udržují v čistotě, zejména pokud se vám něco rozlije, na koberci zůstane flek, kdežto z podlahy to rychle a snadno utřete. A pokud usilovně stojíte o koberec a přitom chcete být moderní, tak můžete zvolit malý kompromis, což znamená, že si do svého pokoje nebudete dávat velký koberec přes celou místnost, ale jen malý kobereček třeba před postel.

V souladu s přírodou

Pokud byste rádi vyměnili koberec za přírodní materiál, tak jednoznačně za dřevo. Je to teplý materiál, ale hlavně dodá vašemu domovu úplně jinou atmosféru. Navíc mít doma dřevěnou podlahu je značkou luxusu, protože to není nic levného. Můžete vybírat z mnoha dřevin, podle toho, která barva či struktura se hodí do vašeho domu. Co se týče praktičnosti, tak jsou ideální exotické dřeviny, protože ty mají větší tvrdost, a tak by vám měla vydržet déle bez známek opotřebení. Ovšem za kvalitní dřevo si připlatíte.

Vypadá to jako dřevo, ale není to dřevo

V případě, že se vám líbí dřevo, ale nemůžete si jej dovolit, tak nebuďte smutní, protože dnes existují krásné imitace dřeva. Můžete využít například lamino či PVC a přitom dostanete krásnou a kvalitní podlahu, která připomíná dřevo. Dokonce jsou tyto materiály lepší, než méně kvalitní či měkké dřevo, protože do dřeva se časem udělají rýhy, když se například houpete na křesle či židli anebo také když vám něco upadne, kdežto laminát vám vydrží.

Dlaždice nemusí být jen v koupelně

Nebojte se vyměnit koberec klidně i za dlaždice. Kdysi bylo zvykem, že kachličky patří pouze do koupelen a záchodů, protože jsou ideální do vlhkého prostředí, ale nemusí to být pravidlem. Existují kachle s různými vzory a barvami a dokonce i takové, které mají na sobě vzor dřeva.

Hřejivá podlaha i bez koberce

Není pravdou, že základem teplé podlahy jsou pouze koberce. Klidně můžete váš starý koberec zahodit a přitom mít krásně teplou podlahu. Lze to díky topení v podlaze, které je nejen příjemné, ale také úsporné.

 

Podlaha může být krásná a praktická i bez koberce, naopak bez koberce bude ještě lepší, protože bude svěží a moderní.