Už od pradávných dob hledá člověk útočiště. Nějaké místo, kam neprší, nefouká vítr a je tam sucho. Mělo by to být místo, kde se bude cítit dobře. Pro trvalé bydlení si postaví domeček anebo zakoupí byt. Co ale dělat v případech, kdy ochranu potřebujeme jenom na nějaký čas na zahradě?

K tomuto účelu se výborně hodí zahradní stany. Ochrání před vlivy počasí a pořizovací cena není moc vysoká. Zahrádkáři v nich klidně mohou přečkat i déšť. Možnost, jak využít tyto pomocníky jsou nepřeberné.

Co jsou to zahradní stany?

Jedná se o stany, které se využívají k různým příležitostem. Využít se dají zejména od jara do podzimu a to na sto procent. Vytváří potřebný stín i soukromí. Ochrání Vás před rozmary počasí. V klidu je využijete při grilování, oslavě či jen tak při odpočinku na zahradě.

Takže směle vyjděte na jejich nákup. S nákupem bude souviset otázka, jak si zahradní stany vybrat. Každý člověk má totiž jiný vkus. Ať už máte, jakýkoliv požadavek na Váš stan vždy dbejte na konstrukci.

Rozměry zahradních stanů

Na trhu se setkáte s různými rozměry. Nejmenší stany se v nabídce jsou od 3×3 metrů. Je to stan, do kterého se vejde stolek, židle a čtyři osoby. Ovšem nejprodávanější jsou stany o rozměru 6 x 12 metrů. Ideálně se hodí pro větší rodinu. Vejde se do něho stolek, židle i lavice.

Jestli se Vám zadají pořád malé je zde možnost koupit si více stanů a propojit je dohromady. Jednoduše je na zahradě umístíte vedle sebe a propojíte. Pořádat se tak mohou i velké oslavy či zahradní párty.

Konstrukce

To je nejdůležitější bod z celého výrobku. Při jejím výběru si dejte pozor, ať nekoupíte zajíce v pytli. Vždy volte raději konstrukci nůžkovou. Oproti klasické konstrukci je stabilnější. Zaručí i delší používání. Jedinou její nevýhodou je, že je drahá.

Klasickou konstrukci je vhodné volit v případech, kdy se zahradní stany budou používat jen krátkodobě. Není tak stabilní a rychle se kazí. Tyto konstrukce pořídíte již od 800 Kč.

Odolnost zahradních stanů proti nepřízní počasí

Pokud si pořídíte stany jen za pár korun, počítejte pouze s ochranou proti slunečním paprskům, než proti dešti. Nízké ceny je u nich dosaženo použitím tkaniny s nízkou gramáží. Tkaniny se vyrábějí z PVC. Čím je údaj o PVC vyšší tím lépe. Platí totiž jednoduché pravidlo: „raději si více připlatit, než si zkazit párty či odpočinek kvůli pár ušetřeným stokorunám“.