Vzpomínáte si, když jste doma něco kutili a nemohli najít své nářadí? Pokud ano, zcela jistě si vybavíte zlobu a rozčilení, jež provázely vaši práci. Vyvarovat se těchto nepříjemných situací lze koupí pestrého organizéru na zeď, případně moderního dílenského stolu se spoustou zásuvek a přihrádek. Když ovšem například opravujete automobil, bylo by přinejmenším nepraktické chodit neustále pro klíče, šroubováky, případně elektrické nástroje až ke stolu. Právě proto se vyplatí nákup spolehlivého dílenského vozíku. Jaký by měl být, co všechno musí pojímat a kde jej zakoupit? Na všechny tyto otázky si odpovíme v následujících řádcích.

Bytelná kvalitní konstrukce a variabilita

Velmi důležitá je pro jakýkoli dílenský vozík zejména jeho stabilita. Vratkým levným provedením je lepší se vyhnout. Při práci byste si mohli spíše ublížit než cokoli jiného. I bytelné kovové vozíky musí mít přijatelnou hmotnost a nejdůležitější roli bude hrát logicky jednoduchost převozu z místa na místo. I proto si prohlédněte, jestli je konkrétní vozík vybaven pevnými polypropylenovými kolečky. Určitě se nezapomeňte poohlédnout po variaci, která má přesný počet zásuvek, poliček a dalšího vybavení, jež potřebujete.

Bezpečnostní funkce v hlavní roli

Nejen v profesionálním provozu, ale i v domácí dílně je nutné dbát na bezpečnost při práci. Dílenské vozíky musí být vybavené především kvalitní otočnou brzdou. Podlaha v dílně je sice většinou vodorovná, nicméně spousta garáží má podlahovou plochu řešenou s mírným spádem kvůli odtoku vody z povrchu. Proto musí být vozík neustále zabrzděn, aby nedošlo k jeho samovolnému rozjezdu. Vyhněte se i případnému nechtěnému výsuvu zásuvek. Při pořízení modelu s pojistkou proti vysunutí získáte jistotu bezpečného provozu. Dílenské vozíky nabízené v eshopu nabytek-polak.cz všemi těmito funkcemi disponují. Vybrat si navíc budete moci ze spousty variant za výhodné ceny.