Pořídili jste si chalupu a teď přemýšlíte jak ji zařídit? Nebo ji máte léta, ale není funkčně dle vašich potřeba a představ? Chalupa by se měla od běžného bydlení odlišovat. Měla by zapadat stylem do chalup a mít tak vybavení, které si chalupa žádá. Většinou, nebo alespoň za nás to tak bylo, že se na chalupu odvážely věci, které jsme doma již nepotřebovali, nebo když jsme si například pořídili nový gauč, ten starý se vezl automaticky na chalupu.

Ovšem vy si můžete přát zařídit si ji nově a moderně. Pokud tomu tak je, tak podřiďte výbavu tomu, že na chalupě jste méně času než doma, neudržujete až takový pořádek, jako doma, a na to je třeba pamatovat.

Rozhodně se vyhněte kobercům v každé místnosti, jelikož se v nich bude usazovat prach mnohem více, než u vás doma, kde provádíte úklid častěji. Pokud koberce, tak jen koberečky, které lze i prát. Chalupa by neměla mít ani záclony, protože i ty chytají hodně prachu. V případě, že se vám líbí, anebo chcete i závěsy, měli byste je častěji prát.

Z chalup většinou dýchá zatuchlost, čož je dáno tím, že se v nich málo větrá, méně uklízí a nepobýváme v nich tak často. Proto si do výbavy zahrňte pohlcovače vlhkosti, kterých je dnes na trhu spousta, nebo aromatické vůně, které mohou zatuchlinu tlumit.

Chalupu lze vybavit i starším nábytkem, který je však situován do určitého stylu. Není pěkné mít každý kousek jiný, ale chtělo by to, aby věci k sobě ladili. Měli byste mít po ruce vše, co běžně používáte i doma a nebo si můžete užívat atmosféru bez moderních kuchyňských spotřebičů a můžete pracovat stejně, jako před pracovali v kuchyni lidé před lety, kdy ještě neměli takové vymoženosti.

Pokud máte dřevěnou chalupu, zachovejte dřevo i ve vybavení. Máte-li chalupu zděnou, pak si ji klidně vybavte moderním zařízením, které byste si koupili klidně i do svého bytu. Chalupu byste však měli mít odlišnou od svého bydlení, aby vaše vědomí rozlišovalo místo kde máte povinnosti, od místa, kam jezdíte relaxovat, odpočívat a načerpávat nové síly.

Při investování do vybavení myslete i na ochranu majetku, lapkové se v oblastí chat pohybují často. Zabezpečte dveře i okna, nenechávejte uvnitř cenné věci. Informovat se můžete i na pojištění, které není drahé, ale v případě vykradení chalupy vám může v mnohém pomoci.