Proč si vybavit dům LED žárovkami?

0
917

Moderní LED žárovky nachází stále více uplatnění. Když se podíváme na jejich výhody, není se čemu divit. Dokážou značně zpříjemnit život ubráním starostí a hlavně snížením účtu za elektrické energie. Jistě se budou hodit i do vašeho bytu, tak si pojďte přečíst, jaké mají výhody a kam všude se umisťují.

Úspora energie

Když se řekne LED technologie, mnoho lidí si představí úsporné žárovky. A přesně tak to je. Celý princip spočívá v diodě emitující světlo bez vedlejšího vynakládání velkého množství energie na tvorbu zbytečného tepla. Používání LED žárovky vám může ušetřit až 85 % spotřebované elektrické energie. Když si vezmete, kolik zdrojů světla potřebujete v celém domě, může být rozdíl opravdu značný. Zároveň dosáhnete odpovídající světelné intenzity. Jedná se tak o ideální volbu i pro potřeby dlouhodobějšího osvětlení.

Méně starostí s výměnou

Další velkou výhodou LED technologie je poměrně dlouhá životnost žárovek. Ty mohou vydržet až 50 000 hodin provozu, což pomáhá šetřit čas nutný pro nákup a následnou výměnu rozbité žárovky. Jakmile si jednou zvyknete na komfort úsporných žárovek, skoro zapomenete, jak se vlastně mění a co se stane, když přestanou svítit.

Hodí se kamkoliv

Velkou předností LED žárovek je jejich široké využití. Oceníte je při použití v interiéru, kde si můžete vybrat požadovanou teplotu světla. Někdo dává přednost studenější bílé variantě, ale existují i typy s teplejším zabarvením. Pro venkovní využití se hodí reflektor, se kterým osvětlíte parkoviště, budovu, příjezdovou cestu, garáž a podobně. Využít se dá i v kombinaci s automatickým pohybovým čidlem, kdy vám usnadní příchody domů. Pro využití v podnicích a prodejnách se vyrábí různě velké LED panely.

Pro výzdobu užijete LED pásky v různých barevných odstínech. Z praktického hlediska se hodí například pro osvícení pracovní desky v kuchyni. V rámci dekorace najdou své využití v ložnici, obývacím pokoji, ale i pro venkovní umístění na vytvoření vánoční výzdoby. Možností je celá řada a jen ve velmi málo příležitostech je použití této technologie nevhodné.