Jak moc praktickými nástroji automaty na vodu doopravdy jsou? Někomu možná přijde, že s připojením na vodovovod a čerpáním kohoutkové vody má vyhráno. Je tomu skutečně tak? Pojďme se na to podívat zblízka. Voda z vodovodu pochází z povrchových vodních zdrojů. To jinými slovy znamená, že obsahuje řadu nečistot, bakterií ale dokonce i toxických látek. Možná namítáte, že kvůli tomu se do ní v úpravnách vod přidává chlor. Ten v ní ale může v určitém objemu zůstat a objevit se ve vaší sklenici. Právě to u automatů na barelovou vodu nehrozí.

Mimo automatů na barelovou vodu existují také automaty na vodovodní řad. To je však ideální spíše pro firmy s velkými průmyslovými objekty a mnoha zaměstnanci. Barelová varianta je jasným řešením pro domácnost a také kanceláře.

Proč barely?

Automaty jsou uzpůsobeny na barel o objemu 18,9l. To má své jasné důvody. Zaprvé se jedná o dostatečný zdroj vody na dosti dlouhou dobu, a za druhé jsou šetrné k životnímu prostředí. Sami dobře víte, jak rychle se klasické PET lahve (2l, 1,5l, 0,75l…) začnou hromadit. Ve velkých městech jsou na skládkách dokonce v tunách! To je pro životní prostředí velké zatížení. Zvláštně pak v dnešní době.

Barelů o velkém objemu 18,9l samozřejmě také není potřeba tolik. U dobrých dodavatelů jsou vratné, což je klíčové. Po dostatečné dezinfekci jsou navráceny do oběhu.

Funkce automatů

Jaké u moderních automatů naleznete funkce? Samozřejmostí je možnost tepelné úpravy. Téměř instantně si proto můžete dopřát i teplé nápoje. Pro rodiny s dětmi je u všech modelů na trhu pro tyto účely nainstalována pojistka proti vařící vodě. Mimo bezpečnosti a hygieny se výrobci dnes soustředí také na líbivý design. Ve vašich domovech se proto automat bude vyjímat jako stylový doplněk. Existují i ergonomická stolní řešení.

Pro více informací o automatech na vodu přejděte prosím na https://www.crystalis.cz/.