Chcete vylepšit své bydlení, a to už ne po stránce estetické, ale v danou chvíli se chcete zaměřit i na stránku praktickou? Pokud ano, máme pro vás tip, jak na to. Tedy hned dva tipy, kterými jsou jak moderní venkovní rolety, tak i žaluzie. Obě dvě varianty jsou spojeny s vašimi okny a obě dvě nabízejí řadu praktický předností. Jakých?

Udrží přijatelnou teplotu ve vašem interiéru

Nyní, v době nástupu léta, je to rozhodně jedna z důležitých věcí, na které je třeba hledět. A to z toho důvodu, že vydržet v přehřátém interiéru nelze. A jak zajistit, aby bylo v místnosti klima přijatelné? Použijte roletu, nebo vertikální žaluzie. Tím zajistíte to že, se slunečné paprsky zastaví u okna a nebudou prostupovat do vašeho interiéru. Právě ony totiž mají hlavní vliv na ohřívání vzduchu. Takto jednoduše tomu zamezíte.

Zabráníte oslňování

Jasná obloha a sluneční svit je sice skvělý, pokud jste na koupališti nebo se opalujete na zahradě, ale není příliš žádoucí, pokud jste doma. Z jakého důvodu? Je to celkem jasné. Tím hlavním důvodem je oslňování. Dané sluneční paprsky mohou svítit:

  • Do očí
  • Do monitoru
  • Na obraz televize

Žaluzií a roletám přitom stačí dát vhodný úhel, který zjistí, že eliminujte oslňování a přitom bude stále zajištěno, že u vás doma bude dostatek denního světla. To je rozdíl v porovnání s tím, když zatáhnete kompletně.

Zvýšíte své soukromí

Také vám vadí, že se jak paneláky, tak i rodinné domy staví velmi blízko u sebe? Nedivíme se vám. Doslova dochází k tomu, že můžete bez problémů vidět do oken svého souseda. A on zase může vidět k vám. A to není nijak žádoucí stav. Pokud máte žaluzie nebo rolety, tak této problém jednoduše eliminujete. Opět stačí nastavit buď vhodný úhel, nebo je možné je i kompletně zatáhnout. Hlavně v ložnicích s větším oknem se jedná o prvek, bez kterého stoprocentně nemůžete být.