Máte to štěstí, že můžete pracovat z domova, ať už jako zaměstnanec či na vlastní pěst? Pak asi víte, že taková práce vyžaduje notnou dávku sebedisciplíny. Hlavně v letním období, když je venku krásné počasí a vy musíte sedět zavření uvnitř domu v domácí pracovně.

Máme pro vás skvělý tip, jak spojit příjemné s užitečným. Udělejte si dočasnou kancelář na vlastní zahradě.

Přechodná letní kancelář

Posezení ve stínu, džbán se studenou vodou, notebook, stůl a kancelářská židle a psací potřeby je to, co budete potřebovat pro zbudování letní venkovní kanceláře. Nebo spíš venkovního kancelářského koutku. Značka ideál samozřejmě je, pokud máte krytý altán, ale pracovní koutek lze vytvořit i pod větším slunečníkem. Stín je důležitý, abyste se neuškvařili a displej pracovního notebooku byl viditelný.

Najděte si klidné místo

Klíčem k tomu, abyste opravdu pracovali a nebyli ničím a nikým rozptýlení, je klid. Pokud vaše zahrada nabízí takové místo, pak stačí přesunout svou domácí kancelář do venkovních prostor. Řešení zahradních kanceláří je celkem běžnou záležitostí. Většinou se jedná se o instalaci hotové buňky. Vy však nic instalovat nemusíte.

Stačí se přesunout do venkovních prostor a vytvořit si útulné prostředí. Buď si přestěhujte i psací stůl anebo stačí pouze jednací židle a věci, které nutně k práci potřebujete – diář, poznámkový blok, psací potřeby, notebook, telefon. Nezapomeňte na těžítko, kdyby foukl vítr, ať nesbíráte všechny dokumenty po zahradě. Vhodné je kancelář vybavit nejčastěji používanými věcmi. Zbytek věcí, jako tisk dokumentů apod. budete chodit provádět do domu.

Práce i relaxace

Pokud byste seděli na klasické židli, lavici či zahradním nábytku, začal by vás za chvíli bolet zadek, ale i záda. Proto neváhejte a pro následující letní dny si přesuňte kancelář ven i s kvalitní židlí. Výhodou takové práce je, že vás to nebude lákat udělat co nejvíce práce v domácí kanceláři a utéct honem ven. Klidně si práci rozdělte na úseky a chvíli pracujte, chvíli relaxujte a popíjejte chlazenou domácí limonádu.