Používáte k vaření a k běžnému pití kohoutkovou vodu, ale máte obavy, jestli vám doma teče kvalitní voda? Používáním vody z kohoutku ušetříte, a navíc nebudete tolik zatěžovat životní prostředím dalšími plastovými lahvemi. Aby však i tato voda byla chutná a maximálně kvalitní, doporučujeme ji přefiltrovat pomocí kvalitního vodovodního filtru.

Proč byste měli filtrovat kohoutkovou vodu?

Ve vodě z kohoutku se v nepatrné míře mohou vyskytovat cizorodé látky, které jsou sice v normě, ale z dlouhodobého hlediska je lepší je co nejvíce eliminovat. Někdy je dokonce kohoutková voda kalná, což vůbec nepůsobí dobře. Všechny tyto problémy je možné snadno odstranit pomocí vodovodního filtru.

Možnosti filtrace vody

Na trhu dnes najdete mnoho produktů, které slouží k filtraci pitné vody. Jedním z nich jsou vodovodní filtry, které se umisťují na kuchyňskou linku, nebo se schovávají přímo do jejích útrob. Jejich velkou výhodou je snadná údržba a fakt, že prakticky v kuchyni nepřekáží.

Dále je možné využít možnosti filtru, který se instaluje přímo na kohoutek. Instalace filtru na kohoutek je velmi snadná a filtr navíc nezabírá žádné místo. Nejlevnější variantou filtrování vody je filtrační konvice. I touto metodou získáte kvalitnější vodu, která bude zbavena organických nečistot a nadbytečných minerálů, které způsobují tvrdou vodu.

Přístroje pro zdraví

Uvažujete o pořízení jedné z výše uvedených možností pro filtraci kohoutkové vody? Širokou nabídku kvalitních produktů z této kategorie včetně spousty praktických tipů najdete například na e-shopu Přístroje pro zdraví. V e-shopu navíc můžete zakoupit další zařízení a přístroje pro zdraví, které vám pomohou k přípravě zdravějších pokrmů a nápojů, a to například odšťavňovače, domácí pekárny, mixéry, sušičky ovoce či zeleniny a další.