By: State Library of Queensland

Toužíte po rustikálním nábytku, který pořídíte levněji? Pak určitě můžete mít i jinak drahý nábytek za celkem rozumnou cenu. Rustikální nábytek se dá sehnat levněji v bazarech, kam se většinou vozí ze SRN. Některé bazary se soustředí na dovozový nábytek. Najít zde pak můžete širokou škálu nábytku, ale i doplňků. Sice za nábytek ušetříte, ale budete muset hledat takový, aby tvořil v místnosti pak celek a dokonale do ní zapadl, což může být trošičku oříšek.

Nejlepší možné řešení je pokud někdo prodává nábytek z celé místnosti a vy si tak budete moci koupit vše, co do dané místnosti budete potřebovat. Rustikální nábytek je kvalitní a proto je jeho cena vyšší a to je také důvod toho, proč hledat nábytek použitý. Pokud například bydlíte v příhraničním městě, které sousedí s Německem, vydejte se do Německa prohlédnout si bazary, protože zde si pak můžete pořídit krásný a kvalitní nábytek za super cenu. Určitě byste však měli navštívit více bazarů, ne jen jeden. Sehnat rustikální nábytek můžete také na internetu, kde je spousta serverů, který nábytek prod&a acute;vají.

Pokud budete chtít použitý nábytek koupit přes internet, určitě se domluvte na osobní schůzce, kde si budete moci prohlédnout co si kupujete, budete si nábytek moci sami přeměřit a následně odvést. Rozhodně si nenechte posílat nábytek přes jakoukoliv přepravní společnost a neplaťte nic předem. Rustikální nábytek si můžete také nechat zhotovit na objednávku. Pokud například seženete krásný použitý a bude vám k němu chybět něco menšího, co bude obtížné sehnat, pak si jeden kousek můžete nechat zhotovit, nebo sehnat nový. Nejdůležitější je sehnat v bazaru to nejdražší, za co byste normálně plnou cenu nemohli dát. Menší a levnější kousky už si pak můžete dokoupit i nové. Kde se dá sehnat rustikální nábytek v bazaru si můžete zjistit na internetu.