By: PhotoAtelier

Design i praktičnost vodovodních baterií se již před lety oproti minulosti výrazně změnili k lepšímu, a chceme-li je posuzovat z hlediska šetrnosti k naší peněžence či z hlediska ohleduplnosti (zejména pro lidi bydlící v panelových domech), měli bychom si do příslušného zařízení pořídit vždy správný typ vodovodní baterie. V některých případech se ale budeme muset poněkud více plácnout přes kapsu.

Když sprchový kout, tak se vším všudy

Sprchové kouty jsou velmi rozšířené v panelových domech s jádrem, kde často nebývá příliš místa. Se sprchovými kouty mohlo být počítání již při jejich stavbě, anebo si majitelé bytu nechali vyměnit vanu za sprchový kout kvůli získání většího prostoru v koupelně …třeba na pračku. Také mezi muži jsou sprchové kouty výrazně oblíbenější než klasické vany, kterým zase naopak holdují spíše ženy. Důvod je prostý …šetří vodu a poskytují rychlejší a důkladnější sprchování. Z toho důvodu začaly být také vyráběny baterie, které již nemají dva vývody – klasické rameno a hadici – ale pouze vývod s hadicí.

I na velikosti záleží

Sprchové baterie jsou dnes dostupné ve všelijakých provedeních …ať už z hlediska velikosti, výšky, šířky trubek, tvaru apod., tak i z hlediska životnosti, odolnosti, manipulovatelnosti s pákou aj. Do menšího sprchového koutu, kde záleží na každém centimetru, si proto rozhodně nebudeme pořizovat baterii s ramenem, či snad s vystouplými kohoutky, anebo s vývodem hadice vpředu, nýbrž co „nejplacatější“, rozhodně bez ramene a nejlépe pak s vývodem nahoru, anebo v dalším případě s vývodem dolů.

Berte v potaz častost jejího využívání

Pokud si chceme pořídit baterii, která má vydržet celou řadu let, musíme nejprve uvážit, jak často bude používána, kolika lidmi a jak dlouho. Třeba do sprchového koutu je kvalitní baterie nezbytná – ať už kvůli šetrnosti, tak i z hlediska odolnosti. Všudypřítomný vodní kámen je dozajista věčným nepřítelem. Rezavění baterie zevnitř rozhodně také není nic, co bychom si přáli. Kvalitnější baterie lze ve spoustě případů poznat už na první pohled …a pokud ne, prodejce Vám jistě rád poradí.