Přemýšlíte nad tím, jak si nejlépe vychutnat hřejivou pohodu podzimních dnů? No přece úplně jednoduše v pohodlí zahradní židle a křesla. Dávno jsou pryč doby, kdy v kurzu byly plastové židle a křesla. Trendy se posunuly dopředu a jsou zcela odlišné. Velkou oblibu si v této oblasti získaly dřeviny.

Marion23 / Pixabay

Z jakých dřevin si zahradní židle a křesla vybírat?

Chcete si dopřát luxusní posezení zároveň s elegantním doplňkem vaší zahrady? Tak na trhu již máte z čeho vybírat. Sáhnout můžete po židlích a křeslech vyrobených z tropického eukalyptus, exklusivního teaku či atraktivní švýcarské borovice. Židle a křesla vznikají z exotického i prověřeného dřeva a jsou tak vhodné na každou zahradu.

Výběr a vlastnosti židlí a křesel

Vše by se mělo podřídit ochraně proti vnějším vlivům. Tedy nesmí dojít k proniknutí vlhkosti, plísni a hmyzu. Volte si proto židle a křesla z teaku. Teak je známý svou extrémně dlouhou životností i odolností proti hmyzu a plísním. Častým změnám evropského počasí výborně čelí i tyto výrobky zhotovené z tropického eukalyptu.

I ostatní dřeviny mají výborné vlastnosti. Záleží tedy na vás, která barva a struktura dřeva je vašemu srdci bližší. Zahradní židle i křesla by měly být stabilní. Při jejich výběru myslete na účel. Pro pohodlné posezení je nutné zvolit si kvalitní konstrukci.

Nechte se vést celkovým laděním zahrady. Konstrukce zahradních židlí a křesel musí být anatomicky tvarovatelná. Což znamená, že by měla respektovat a opisovat při sezení tvar vašeho těla. Tělu musí nabídnout skutečný odpočinek, relaxaci a oporu při jakékoliv činnosti. Proto si vyzkoušejte před zakoupením, jak se Vám na nich sedí.

Získejte větší komfort s doplňky pro židle a křesla

Pohodu u kávy s rodinou anebo přáteli spolehlivě dotvoří pár praktických doplňků. Jednat se bude zejména o různá polstrování na židle i křesla. Na trhu jsou k dostání různobarevné potahy v oboustranném provedení, které jen umístíte a sedíte si jako v bavlnce.