domrea.cz_online_ergo_cz_nahledovy

Pokud vám na vašich věcech záleží, měli byste i vy mít zařízeno řádné pojištění nemovitosti. Uvědomte si konečně, že právě škody na rodinném domě nebo na jeho vybavení mohou jít i do statisíců korun. Je lepší být připraven a mít jistotu, že za poškození věcí dostanete finanční kompenzaci, než například vlivem živelné pohromy přijít o střechu nad hlavou či cenné vybavení a dostat se do finanční tísně a složitě shánět peníze na nové vybavení. Být chráněn, znamená mít vhodné pojištění. Poradíme s jeho výběrem!

3 různé varianty

Svou nemovitost můžete pojistit 3 základními způsoby. První z nich je pojištění nemovitosti, které se vztahuje pouze na nemovitost a její přilehlé součásti jako malé stavby (studna, žumpa atd.) a zahradní kultury (více o něm se dozvíte v tomto článku). Druhým typem je pojištění domácnosti. Toto pokrývá škody, které nastanou na věcech movitých, jako je nábytek, spotřebiče, vybavení koupelny apod. Vztahuje se také na domácí zvířata a je vhodné, pokud je jeho součástí pojištění odpovědnosti – to se vyplatí v případě, kdy druhé osobě způsobíte škodu na zdraví nebo na majetku. Do třetice pojišťovny nabízí majetkové pojištění. Díky němu je pojištěná domácnost a současně i nemovitost.

domrea.cz_online_ergo_cz_01

Pozor na určení ceny!

Cena pojištění se u nemovitosti i movitých věcí může určovat dvěma způsoby:

  1. Pojišťovna cenu pojistky určí na základě ocenění. Tento proces může být zdlouhavější a cenově méně výhodný. Cena majetku se totiž postupem času mění, takže byste mohli platit příliš moc nebo naopak málo.
  2. Pojištění pro dům se vypočítá z velikosti obytné plochy a výběru celkové pojistné částky. Tato varianta je cenově přijatelnější a můžete do ní jako majitel nemovitosti zasáhnout. Sami si určíte, na jakou částku chcete domácnost pojistit. Doporučují se částky nad 1 milion korun. Tohoto typu stanovení ceny pojistného využívá oblíbený pojistný produkt Bezpečný domov, který nabízí pojišťovna ERGO.

domrea.cz_online_ergo_cz_02

Do ceny pojistného se může promítnout ještě lokalita, ve které se dům či byt nachází. Nepodceňujte význam pojištění, může vám ušetřit mnoho starostí!