By: Erich Ferdinand

Na možnou úsporu finančních prostředků v zimním období, teď, v parném létě, asi nikdo ani nepomyslí. Řešení, které by vám ale pomohlo ušetřit několik stovek korun v zimě, může odpomoci i od horkých slunečních dní ve vašem obývacím pokoji. Řešením je instalace zatemňovacích rolet. Důvod, proč na úsporu myslet už v létě, je jednoduchý. Zatemňovací rolety vyžadují drobné zásahy do exteriéru domu, proto je vhodné vybrat letní měsíce, kdy je menší riziko dešťových a jiných srážek, než je tomu třeba na podzim.

Zatemňovací rolety vám ulehčí život

Zatemňovací rolety jsou vhodné samozřejmě i v letních měsících. Jsou asi nejlepší nástroj proti nepříjemným a někdy i otravným slunečním paprskům a hlavně proti horku. Na rozdíl od rolet, závěsů či záclon nabízí ochranu i před teplem. Jejich stažením totiž stoprocentně chráníte okna před okolním horkým vzduchem. Jsou vhodné také k rušným silnicím, kde je na denním pořádku průjezd několika desítek kamionů. Nechrání jen před světlem, ale také před nežádoucími zvuky z ulice.

V zimě vám stejné funkce umožní trávit čas bez vysokých nákladů. Zima je známá svým časným příchodem večera, proto můžete zatemňovací rolety používat už po čtvrté hodině, aniž byste měli pocit, že přicházíte o přírodní, denní, světlo. Prostory kolem oken jsou všeobecně nejvíce náchylné na únik tepla a naopak propustnost chladného vzduchu, zatažením získáte několik hodin, po které teplo neodchází z domova a zima do něj nevniká.

Instalace zatemňovacích rolet

Zatemňovací rolety je nejvhodnější instalovat už při samotné stavbě domu, nebo při jeho rekonstrukci. Máte pak na výběr z většího množství umístění a drobností, které ovlivní design rolet. Lze je ale instalovat i na zrekonstruovaný dům. Díky roletovému překladu se instalace zatemňovacích rolet urychlí a je snadnější.