Neslouží jen dětem při jejich řádění. Právě naopak, dospělým nabízí jedinečné místo pro relaxaci a odpočinek. Houpání totiž nejenom uklidňuje, ale navozuje i příjemné pocity a zbavuje stresu. Správně vybraná zahradní houpačka kovová vytvoří na vaší zahradě, v altánu i na terase kousek malého ráje.

Antranias / Pixabay

Zahradní houpačka kovová

Nejoblíbenější a cenově nejdostupnější je stále poměrně starý typ houpačky vyrobený z ocelové kulatiny. Bude se hodit do každé klasické zahrádky. Na trhu lze ale sehnat i modernější a vzhledově mnohem atraktivnější kovové houpačky, které budou skvostem moderní zahrady. Do stylové zahrady skvěle zapadne třeba houpačka vyrobená šikovným kovářem, která bude ladit s kováním na zábradlí, brance nebo altánu. Kovové houpačky zahradní jsou velmi praktické, nevyžadují téměř žádnou údržbu a mají oproti dřevěným houpačkám delší životnost.

Nový trend v této oblasti

Chcete si užít maximálního pohodlí v houpačce? Pak si pořiďte zcela nový typ kovové houpačky rozkládací. Ta Vám zajistí nerušené chvilky pohody i s partnerem za krásných letních večerů. Sklopením opěradla lavice z ní vytvoříte lůžkovou úpravu pro dva. Houpačka po rozložení vypadá spíše jako houpací postel s nebesy.

Bezpečnost

Volit byste tento typ houpačky měli tak, aby svým vzhledem zapadla do zahrady, dobře se udržovala a byla bezpečná. Zpravidla je doplněná i plátěnou stříškou, která plní ochrannou funkci před deštěm a sluncem. Patří k ní i polstrované polštářky a podsedáky. Kvalita tkanin si zaslouží zvláštní pozornost. Stříška musí být z materiálu odolávajícímu dešti a UV záření.

Také polstry by měly odolávat paprskům a mít impregnaci proti znečištění, plísním a zpuchření. Není-li prostor ve sklepě nebo v garáži, měla by přečkat zimu alespoň pod přístřeškem. Důležitá je rovněž stabilita zahradní houpačky kovové. Aby bylo hou-pání bezpečné, je vhodné jí přišroubovat nebo dokonce zabetonovat. Zvlášť při dětských hrách, na houpačce představuje tento prvek spolehlivou ochranu proti překlopení. Ocelový rán nebo speciální kotvící prvky upevněte k zabetonovaným patkám.