Blíží se léto a s ním spojené krásné počasí. A lidé si většinou toto počasí chtějí užívat venku, nejlépe s přáteli či rodinou. A není lepší posezení, než to kde je grilované maso, proto si mnozí lidé na zahradu pořizují krby.

Proč na zahradu patří krb, aneb Nestačí mi gril?

PublicDomainPictures / Pixabay

Jsou lidé, kteří namísto zahradních krbů volí levnější variantu, kterou je gril. V podstatě mají oba stejnou funkci, avšak krb má mnoho výhod. Jednou z nich a tou podstatnou je, že sice do něj dáte více financí, ale také vám vydrží na celý život, protože tyto krby mívají velice dlouho životnost a odolají jakýmkoliv povětrnostním podmínkám. Jedinou nevýhodou zahradního krbu je to, že si jej snadno nepřenesete, takže tam kde je jednou postavíte, už nejspíše zůstanou.

Jaký krb si mám pořídit?

Zahradních krbů je obrovské množství. Mohou se lišit nejen ve vzhledu, velikosti, ale také v materiálech provedení. Někdo dává přednost litému betonu, někdo jej chce zkombinovat s plechovou střechou a podobně.

Základní řada

Mezi základní řadu zahradních krbů patří jednoduché krby, které mají pouze topeniště a střechu. Tyto krby bývají pravidelně vyráběny z litého betonu, u kterých si v konečných fázích můžeme vybrat, zda chceme jemný či hrubší povrch.

Kombinace materiálu

Pokud chcete, aby váš zahradní krb ladil s dlažbou, kterou máte v altánku či s omítkou a podobně, tak si můžete vybírat z mnoha množství materiálu, zejména pokud jde o střechu nahoru na krb, jako je třeba měděný, nerezový či ocelový plech, který má speciální nátěry, aby odolal vysokým teplotám. Samozřejmě, že materiál si nemusíte vybírat jen na střechu, ale také na kostru krbu, někteří chtějí mít zahradní krb obkládaný kamením, jiní zase ze speciální dlažby a podobně.

Něco navíc anebo Luxusní řada

Pak také existují zahradní krby, které mají mnoho funkcí, proto je někteří také řadí do luxusní řady. Takové krby jsou vybaveny třeba popelníkem pod topeništěm, který je určen pro pohodlnější vymetání popelu. Anebo si do střechy vašeho krbu můžete nechat udělat malou udírnu, takže si i teď na jaře můžete udělat čerstvě uzenou rybu a podobně. Pro někoho jsou tyto věci navíc zbytečná investice, ale mnohým to spoustu věcí usnadní, a když už se rozhodnou pro krb, tak jej chtějí plně vybavený.

Mít na zahradě krb má spoustu výhod. Lidé by ho měli mít už jen kvůli grilovanému masu, které je naprosto nejlepší a také zdravé.