Teplo domova není jen frází vypovídající o jeho útulnost, ale v zimních měsících nezbytnou záležitostí, kterou v mnoha domácnostech zajišťují kotle na pevná paliva. Jejich oblíbenost je i v moderní době využívající ke všemu plyn a elektřinu stále vysoká. A není se čemu divit, náklady na vytápění plynem nebo elektřinou rok od roku poměrně strmě stoupají, zatímco pevná paliva představují ekonomicky výhodnou variantu. S moderními kotli navíc jde i o ekologické vytápění, které již neznečišťuje nadměrně ovzduší a je trvale udržitelné díky obnovitelnosti některých přírodních zdrojů paliva.

Příjemné ranní vstávání

Takové jsou hlavní výhody kotlů na pevná paliva. Jaké jsou nevýhody? Každého nejspíš hned napadne nutnost přikládat palivo do topeniště. Obzvlášť v noci je tato činnost velmi nepříjemná, člověk musí buď uprostřed noci vstávat, nebo se připravit na hodně studené ranní probuzení. Toto se dá ale jednoduše vyřešit s pomocí vhodného topiva, které vydrží žhnout celou noc. Jsou jím noční brikety, které díky svým unikátním vlastnostem hoří 8 – 10 hodin.

Přírodní a obnovitelný zdroj tepla

Noční brikety jsou vyráběny z kůry stromů, která sama o sobě dlouho hoří. Díky správnému vysušení a následnému zpracování slisováním pod vysokým tlakem se tato vlastnost ještě znásobí. Noční kůrové brikety tím získají dobu hoření až 10 hodin a také vysokou výhřevnost. Navíc jde o zcela ekologické palivo, které je obnovitelné a CO2 neutrální, při výrobě nejsou použita žádná lepidla a ani jiné neekologické přísady. Topit s nimi lze ve všech typech kotlů, kamen a krbů.

Další alternativy nočních paliv

Kromě kůrových nočních briket jsou tu ještě dvě další varianty, jak udržet teplo domova po celou noc. První jsou papírové noční brikety, které také dokáží udržet teplo až 10 hodin podle typu topeniště. Odpadový papír je v nich velmi hutně slisován, takže žhnout velmi dlouho. Jejich popel navíc můžete využít ke hnojení zahrádky. Stejně tak lze použít i popel z rašelinových briket, které jsou další alternativou pro noční topení. I ony totiž hoří velmi dlouho a s vysokou výhřevností.

Noční brikety i další topiva ve špičkové kvalitě zakoupíte u firmy OPTIMTOP s.r.o., jednoho z nejvýznamnějších internetových prodejců pevných paliv. Kromě kvalitního paliva vás tu jistě potěší i doprava zdarma už od 1 objednané palety.