Znáte to, jak neustále něco ztrácíte a hledáte? Mezi ty nejčastější věci patří mobil a klíče. Mobil se dá prozvonit, ale jak zavoláte na své klíče? Zkuste dveře, u kterých klíč nebudete potřebovat.

weinstock / Pixabay

Máme elektrické řešení

Pokud patříte mezi ty, kteří už nechtějí hledat klíče a dají přednost dveřím bez klíčů, tak máte více možností. Samozřejmě, že jistou variantou dveří, kdy není nutné použít klíč jsou panelové domy a bzučák, ve kterém stačí stisknout tlačítko a dveře se otevřou. Avšak háček je v tom, že jeden musí být doma, aby zmáčknul ono tlačítko. A proto existují i další možnosti, jako je odemykání pomocí karty či čipu, tak jak to dnes znají děti ve školách, ale také pomocí klávesnice, do které zadáte kód a dokonce to lze i přes dálkový ovladač či otisk vašich prstů.

Dveře mě poznají podle otisku prstu

Mezi ty nejoblíbenější dveře bez klíčů patří mechanismus pomocí otisku prstů, protože to lidé shledávají za nejbezpečnější variantu. Protože v případě, že máte kód a neměníte jej, tak se může stát, že po čase budou tlačítka více použitá, takže zloděj pozná, jaký je váš kód, když máte kartu, tak jí můžete stejně ztratit jako klíče, avšak váš otisk prstů nikdo nenapodobí. Čtečku prstu si můžete nainstalovat přímo na dveře, takže opravdovým klíčem bude váš prst, který určitě neztratíte. Snímač si můžete také nechat umístit vedle dveří, kdyby se vám nelíbilo mít jej přímo na dveřích.

Kde mohu elektronické snímače použít?

Záleží jen na vás, kde si snímače a klávesnice umístíte. Záleží na tom, kde všude chcete mít dveře bez klíčů. Pravdou je, že nejčastěji se tyto zabezpečení používají na vchodové dveře, avšak nemusíte to být pravidlem, pokud chcete, klidně si můžete klávesnici na kód či snímač otisků dát například na záchodové dveře či na dveře do ložnice a podobně.

Víme, kde je za dveřmi

Pravdou je, že některé chytré přístroje můžete propojit s vaším telefonem či počítačem a tak jednoduše zjistíte, kdy se dveře odemknuly, a podle otisku zjistíte i kdo domů přišel. Pokud zvolíte každému rodinnému příslušníku jiný kód, zjistíte to i z kódu. Někteří si k tomuto systému také montují kamery, a tak mohou sledovat pohyb osob, které jejich domácnost navštěvují.

Tento systém nemusí být jen na dveřích

Pravdou je, že někteří si systémy, které jsou určeny na dveře, na které nepotřebujeme klíče, používají nejen na dveře, ale také na nábytek. Například když máte skříň, do které si ukládáte léky, ke kterým nesmí vaše děti anebo nějaké cennosti, tak stačí, když si na ní necháte namontovat jednu z možností a budete mít vše v bezpečí. Dobré je použít třeba skříň z nějakého speciálního kovu, který je odolný a budete mít jistou verzi vlastního trezoru.

 

Klíče jsou nutné, ale když je neustále hledáte, tak na ně často zanadáváte. Vyhněte se hledání klíčů a nechte si nainstalovat jeden z elektronických přístrojů a budete mít méně starostí a přitom větší bezpečí.