Léto strávené na zahradě představuje krásu květin, svítivou svěží zeleň, měkký trávník a romantické teplé večery. K vychutnání této romantické, skvělé avšak pomíjivé atmosféry, poslouží zahradní lavice. Obzvlášť se bude vyjímat v květinovém zátiší. Odpolední káva uprostřed přírodní krásy vytvořené vlastníma rukama bude zaručeně tím nejlepším relaxem.

Výběr zahradní lavice dřevěné

Rozhodně není dobré ho podceňovat. Ať, už vybíráte křesla či lavici, na kterou můžete usadit větší počet návštěvníků, vždy byste si měli dát záležet na výběru a pořízení. Informujte se dobře o vlastnostech jednotlivých dřevin, ze kterých se běžně vyrábí. Nepůjde o malou finanční investici. Čím více víte, tím lépe se posléze rozhodnete.

Hit letošního roku

Hitem v oblasti zahradní lavice dřevěné se v roce 2014 stal teak. Teak je tropická dřevina, která vyniká zejména svou tvrdostí a odolností. Teakové dřevo je považováno za nejlepší dřevo určené ke zpracování v rámci výroby nejen lavice ale i celých kompletů zahradního nábytku. Čemuž zcela pochopitelně odpovídá i pořizovací cena. Máte-li v plánu pořídit si lavici, cenově se většinou pohybuje okolo 5 000,- Kč.

Pokud dáváte přednost kvalitě, se zahradní lavicí dřevěnou z teaku budete zaručeně maximálně spokojeni. Pravdou je, že teakové dřevo vyžaduje investici i z hlediska vašeho vlastního času. Je potřeba jej pravidelně udržovat. Jeho barva je medově hnědá a postupem času, pokud o nábytek nepečujete, bude přecházet ve stříbřitě černou. Někomu se tato barva nábytku velmi líbí a tak o nábytek nepečuje schválně. Většina lidí dává ale přednost právě původní barvě, která vypadá velmi přirozeně.

Na co nezapomenout

Hlavně na to, aby byly krytá záda. Většina z nás má tuto potřebu v podvědomí. Využít lze obvodovou zeď zahradního domku, živý plot, nebo nejrůznější uměle vytvořená zátiší. K jejich vybudování lze použít celou řadu materiálů. Nejčastější jsou zděné stěny z kamene nebo cihel.