Sehnat bydlení v Praze nemusí být nyní úplně jednoduché. Díky oživení české ekonomiky a nízkým úrokovým sazbám poptávka po nemovitostech roste, takže často není výjimkou, že pokud už najdete atraktivní dům, je během krátké chvíle pryč.1

Ani po prvních neúspěších byste ale neměli hledání vzdávat. I v současné době v hlavním městě vyrůstají nové rezidenční čtvrti, které by vaše požadavky o luxusním bydlení mohly splňovat.

Více klidu a zeleně

Zároveň se mnohdy vyplatí prohlédnout nabídku domů také na okraji Prahy, například ve Zbraslavi nebo Velké Chuchli, stejně tak na severovýchodě města. Řada rezidenčních projektů totiž vzniká práce v těchto částech.

Výhodou bydlení na okraji Prahy je nepochybně blízkost přírody, větší klid a soukromí. Stejně tak podobnou lokalitu oceníte v případě, že často jezdíte autem mimo hlavní město – na důležité dálniční tahy se tak napojíte rychleji.

Ověřte si dostupnost

V podobném případě je ale samozřejmě důležitá dobrá dopravní dostupnost. Pokud potřebujete pravidelně dojíždět do centra Prahy, měli byste mít dobré silniční spojení. Ideální je předem zjistit, zda se na daném tahu netvoří ráno pravidelné kolony, které by vás dlouhodobě zdržovaly.2

Zároveň si ověřte, jak na daném místě funguje městská hromadná doprava a zda se lze dostat domů v noci. Řada na prvních pohled vzdálených částí, může být nakonec velmi dobře dostupná i díky příměstským vlakům, které se na rozdíl od autobusů nezaseknou v zácpě a jimiž se lze poměrně rychle dostat přímo na hlavní pražská nádraží.

Více naleznete zde.