Máte svůj dům a rádi byste měli v létě i posezení? Pak je určitě dobré mít i pergolu, která vás ochrání před sluncem, či deštěm. Pergoly mohou být různé. Pergola může být dřevěná, posuvná, hliníková, zasklená, či rolovací.

Nejprve si ujasněte jakou pergolu mít. Dřevěná pergola má tu výhodu, že je pevná, čas od času však potřebuje údržbu. Dřevěnou pergolu můžete mít jak přímo u domu, tak i v blízkosti domu. Má dokonalý stínící efekt a dobře vás tak ochrání nejen před slunečními paprsky, ale i před deštěm.

Pergola hliníková je naprosto bezúdržbová a její životnost je dlouhé roky. Hliníkové pergoly se montují přímo k domu, lze je použít jako terasu s posezením, nebo jako stání pro vaše auto. Hliníkové pergoly jsou k dostání v různých barevných provedeních.

Zasklené pergoly mají tu výhodu, že v nich můžete posedět opravdu za každého počasí, v létě můžete využít stínící systémy. Díky prosklení, které je posuvné se můžete nechat chránit před nepříznivými vlivy a i v zimě je zde možno posedět. Zasklené pergoly mohou sloužit i jako zimní zahrady.

Rolovací pergoly jsou pergoly, které jen v případě potřeby můžete vysunout a nechat se tak chránit před slunečními paprsky. Pokud nepotřebujete, roletu jednoduše zase zasunete. Jedná se o nejlevnější typ pergoly, kterou můžete mít.

Na trhu je velké množství výrobců s různými nabídkami. Nehledejte prodejce jen podle ceny, ale také podle recenzí i ty v tomto případě hrají velkou roli. Někteří z nich jsou připraveni na to, aby vyhotovili 3D vizualizaci a vy jste tak mohli vidět finální výsledek ještě před tím, než se na pergole začne pracovat.