Dekorace do bytu

Dekorace
Autor obrázku: tommerton2010

Pojem dekorace neznamená odkaz pouze na malé předměty typu hodiny, vázy, obrazy atd. Dekorace je cokoliv mimo nábytek (i když ten může být také dekorativní), co dolaďuje a spojuje místnost v jednotný harmonický celek. Pokud tedy vybíráte nějaký ten kousek pro přátele, je důležité se podívat na kontext celé místnosti a zamyslet se, zda se bude předmět hodit stylově i funkčně.

Musí se jednat opravdu o něco unikátního, i kdyby se mělo jednat o sítko na čaj. Pokud bude designově zajímavě řešené, jistě sklidíte úspěch. Tento typ dárků ocení zejména ženy, které mají slabost pro estetiku.

Dekorace do bytu může být také osvětlení. Zajímavě řešená lampa vám kromě světla přinese i neotřelý vzhled interiéru místnosti. Pokud se zaměříte na novinku osvětlení v podobě LED diod, určitě neprohloupíte, protože za pár let budou tyto žárovky všude. Jsou šetrné a v kombinaci s netradičním vzhledem, vám udělají jenom parádu.

LED žárovky navíc vydrží 20x déle, než běžné žárovky a navíc ušetří až 85% energie. Pokud chcete mít zajímavý interiér, tak se zaměřte nejen na celkový dojem, ale hlavně na praktičnost. Rozhodli jste se pro hromadnou výměnu osvětlení? Nezapomeňte opět přemýšlet v kontextu celé místnosti, tz. že musí lampy společně ladit. Nemusí být nutně stejné, ale tvar a barva by měly být zachovány.

Pokud toužíte po něčem, co nikdo mít nebude, zkuste se zaměřit na tvorbu Daniela Piršče. Tento designér se momentálně specializuje na oblast porcelánu. Jeho 3D tapety s plastickými porcelánovými prvky se dají považovat za originální dekorace každého moderního interiéru.

Porcelánové prvky ve tvaru padajících kapek, křížků, ptáčku nebo růží vytváří neobyčejné řešení stěn a stropů. Hodí se do jakékoliv bytového prostředí, stejně tak i do restaurací, galerií a jiných uměleckých prostor. Pokud tedy přemýšlíte, jak změnit vaše stěny, zkuste být kreativnější a vytvořte si opravdu příjemný domov.