By: Chalon Handmade

Snažíte se jíst zdravě, cvičit a děláte pro své zdraví skutečně mnoho, ale dost možná zapomínáte na to, že zdraví životní styl není jen v tomto. Je daleko více faktorů, které toto vše ovlivňují.

Dost možná, je pro vás nebezpečí nezdravého životního stylu ukryto ve vašem bytě. Ve své domácnosti můžete mít velmi špatnou kvalitu vnitřního ovzduší, a to se pak může projevit zdravotními problémy. S tímto problémem se potýká více jak polovina domácností.

Co za špatnou kvalitou ovzduší stojí?

Je to vydýchaný vzduch spolu se špatnou teplotou, dále velmi důležitou roli hraje vlhkost a prach. Zdravotní problémy pak mohou být různorodé, vznikají z těchto faktorů, kterým bychom se měli vyhnout.

Můžete na sobě pozorovat častou bolest hlavy, pálení očí, nebo jiné dráždění, dále jsou to alergické reakce, ekzémy a také chronické problémy s dýchacími cestami. Pokud těmito problémy trpíte, je to dané hlavně tím, že žijete ve špatném prostředí a jste v tomto prostředí příliš často.

Svou domácnost byste měli pravidelně větrat, na což se hlavně v zimním období hodně zapomíná. Nevětráme, abychom se nezbavili teplého vzduchu a aby nám nebyla zima. Pokud v zimě vyvětráme, máme pocit, že zbytečně utrácíme peníze. Větrat bychom na pár minut přitom měli často den. Pokud větráme málo, vidíme to na oknech. Ta jsou orosená a doma pak v bytě se může začít tvořit plíseň.

Při výběru bytu buďte obezřetní a dávejte si pozor nejen na to, jak byt vypadá, ale mějte i jiná kritéria, kterými se budete řídit, aby se vám nestalo, že budete muset řešit zdravotní problémy. Pokud máte v bytě hodně vlhko, je dobré si pořídit přístroj, který nasává vlhkost. Dobré je také si vlhkost měřit.

Máte-li doma plíseň, je to špatně a je třeba tuto situaci začít řešit. Někdy pomůže i samotné zateplení a nová okna. Jsou ale i případy, kdy ani toto nepomůže celou situaci řešit. Je-li to možné, dávejte sušit prádlo ven, nebo na chodbu.