Čerpadla si je dnes možné pořídit v řadě variant. Jejich funkce jsou přitom obdobné, ale zároveň se v lecčem odlišují. Podívejme se tedy na základní typy čerpadel o něco blíže.

Čerpadla pro přečerpávání vody i její cirkulaci v topení

Čerpadla jsou zařízení, která vesměs slouží k přečerpávání anebo cirkulaci vody. Jejich funkce je ovšem často velmi rozdílná. Připravili jsme si proto pro vás základní informace o nejběžnějších typech čerpadel.

  • Ponorná čerpadla. Lze je využít pro řadu úkonů, a to pro čerpání užitkové vody, ale jejich uplatnění je částečně možné i u kalových a fekálních vod, případně u vytopených prostor. Pořídíte-li si kvalitní ponorné čerpadlo, lze jej tedy používat mnoha způsoby.
  • Kalová čerpadla. Jestliže se zajímáte o zařízení pro odčerpání hrubších částic, měli byste se zaměřit především na čerpadla kalová. Jedná se totiž o výtečné řešení pro kalné a znečištěné vody. Jen je třeba při nákupu zohlednit max. velikost částic.
  • Cirkulační TUV čerpadla. Pokud potřebujete spolehlivě zajistit cirkulaci teplé užitkové vody (TUV) v topných systémech, cirkulační (oběhové) čerpadlo představuje ideální zařízení. Potěší navíc sníženou spotřebou energie.
  • Čerpadla pro topení. Další čerpací technika pro topné systémy, která rovněž patří mezi velmi oblíbená řešení. Aktuálně si je navíc lze pořídit v mnoha variantách – viz přehled čerpadel pro topení. Určitě si tedy vyberete.
  • Domácí vodárny. Nesmíme opomenout ani tato zařízení, která jsou primárně používána pro čerpání pitné či užitkové vody do rodinných domů, chat či chalup, a to zcela automaticky a s trvalým tlakem. To je velmi důležité.

Doporučujeme: všechna výše zmíněná čerpadla seženete v e-shopu Topenilevne.cz, a to od předních výrobců!