stul-sonoma-bily-bile-zidle-12-450x350Příjemné zázemí pro stolování je základem každé domácnosti. Pokud si všichni členové rodiny včetně návštěv nemají kde sednout, je to problém a situace se musí komplikovaně a mnohdy nepohodlně řešit. Dostatek místa u stolu v kuchyni, jídelním koutu nebo přímo v jídelně je potřeba. Jídelna je totiž místem, kde se celá rodina může sejít u dobrého jídla a pití, klidně i několikrát denně. Proč se o to ochuzovat?

Stolujte společně!

V moderní hektické době je rituál společného jídla zapotřebí jako sůl. Nejen, že si pochutnáme, ale stmelíme se, popovídáme o našich zážitcích, radostech i problémech. Přitom ale určitě chceme stolovat na úrovni. A k tomu nám poslouží moderní jídelní sety.

Různé druhy sestav

Obměňujete kuchyňský nábytek? Dejte si záležet. Vybírat můžete z různých typů sestav. Na výběr je ze dvou hlavních možností. První je klasický stůl a židle, druhou stůl s rohovou lavicí a židlemi. Obě možnosti mají navíc spoustu variant. Obrovskou výhodou jídelních sestav je sladěnost materiálů a barev. Mnohdy dokonce za nižší cenu, než kdybychom všechno kupovali zvlášť.

Proč jídelní rohový set

Rohový jídelní set může být jedinou schůdnou možností, jak všechny členy rodiny usadit k jednomu stolu a zároveň koupit praktický nábytek do kuchyně. Buďto při početné rodině, nebo v malém bytě. Získáte i úložný prostor v lavici!

Jaký materiál

Z jakých materiálů vybíráme? Dřevěné jídelní sestavy se vyrábějí z masivu, lamina nebo MDF. Masiv je trvanlivější, odolnější a také dražší. Investice do něj se ale vyplatí. Co se týká druhů dřeva, nejčastěji se setkáme s bukem, dubem, borovicí a smrkem. Na výběr je z obrovského množství odstínů a dekorů. Lákavá může být i kombinace dřeva se sklem. Další variantou jídelního nábytku je kov.

Nebojte se čalounění

Sedí se vám nejlépe na čalouněných židlích a lavicích? K tomu se dnes používají pevné a málo se špinící látky, někdy dokonce umělá či pravá kůže. Jakmile se látka moc poškodí, dá se kousek za rozumný peníz přečalounit a vdechnout mu nový život. Vaše jídelna získá nový ráz při poměrně nízké investici.